Szkoła podstawowa

Witajcie, forum śledzę już od pewnego czasu, ale postanowiłam się uaktywnić i podpytać Was o opinie na temat okolicznych szkół podstawowych. Domyślam się, że część z Was musiała już dokonywać wyboru przed którym niebawem i ja stanę. Która ze szkół w bliższej i dalszej okolicy Dębego jest Waszym zdaniem warta polecenia? Na tym etapie mam na myśli zarówno szkoły państwowe jak i prywatne.
Dzięki😊

Trzeba to sobie poukładać mając na uwagę fakt, że życie toczy się tam gdzie szkoła. Może teraz tego nie widzisz ale wielomiesięczne dowożenie dziecka do szkoły może zmęczyć każdego. A dodaj do tego zajęcia po lekcjach i spotkania z rówieśnikami, i wycieczki. To tak na wstępie.

Szkoła prywatna, z tego co wiem, jest w stronę Warszawy, chyba w Wesołej - smart school. Dobra mocno notowana szkoła.

Co do bliskich szkół Dębe/Ruda/Górki to poziom wszystkie mają przeciętny. W Dębe jest 2x więcej dzieci niż w Rudej. Dębe chyba ma mieć tryb zmianowy; ponoć słaba kadra. Ruda ma 2x więcej dzieci niż Górki; bywały czasy, że co chwila była wzywana policja do dzieci; kadra - zależy jak się trafi, czasami kiepsko. Górki, kiedyś dobra opinia; po zmianach kadrowych już nie jest tak fajnie i do tego tłok na korytarzach i mieszanie młodszych dzieci ze starszymi; do tego planowany remont (brak miejsca).
Krótko mówiąc, poziom przeciętny i do tego tolerowany przez wszystkich.

Pani Aniu czy może Pani opisać dokładniej sytuacje z policją w Rudzie?
Od września moje dziecko będzie tam chodziło więc będę wdzięczny za informację.

Dziękuję bardzo za informację. Wiem, że codzienne dowożenie dziecka do szkoły jest uciążliwe, ale nie chcę, aby jedynym kryterium wyboru była lokalizacja. Rejonowo podchodzimy pod Górki, ale jak do tej pory słyszałam same niepochlebne opinie o tej placówce. Wydawało mi się, że szkoła w Dębe jest lepiej dofinansowana, ma być może lepszą kadrę. Z drugiej strony to rzeczywiście dość spora szkoła. A czy Twoim/Waszym zdaniem kadra w którejś z okolicznych szkół wyróżnia się na plus? Wiem jak to zabrzmi, ale chciałabym trafić na otwartych ludzi, którzy być może pracują w niedofinansowanej szkole, ale mają chęci, są otwarci na innych.

Nie wiem w którym to było roku ale był taki okres, że w Rudej nie panowano nad dzieciakami. Podpytaj tych bliżej szkoły pewnie będą znali szczegóły.
Górki kiedyś miały dobrą opinię, małe klasy i kadra dbająca o poziom dzieci. Nie wiem kiedy zaczęło się to psuć, ale już po raz kolejny z drugiej ręki dowiedziałam się, że to już nie te czasy.
Dębe, to około 300 dzieciaków. Nie wiem czy nie wprowadzą tam system zmianowy.
Nie wiem czy to dotyczy wszystkich szkół ale wymóg świetlicy do popołudniowych godzin jest całkowicie ignorowany przez niektóre szkoły.

A czy ktoś z naszych okolic zdecydował się dowozić dziecko dalej? Czy jednak mimo pewnych niedomagań rodzice są zadowoleni z tego jak jest?
I czy w związku z rejonizacją są jakiekolwiek szanse dostać się do innej państwowej szkoły niż ta “przypisana”?

Tak mało jest na forum rodziców dzieci w wieku szkolnym? Serio, podpowiedź z Waszej strony jest cenna -na spotkaniu w szkołach każdy chwali swoje podwórko. Czy wszyscy posłali swoje dzieci do rejonówki i właściwie nikt specjalnie się nie zastanawiał nad wyborem?

Nie wiem czy nasze szkoły regionalne są tak dobre. Jednak co chwilę słychać o przenoszonych dzieciach do innych placówek bo wychowawca sobie nie radzi co z trudniejszymi dzieciakami.

Prywatne są daleko i idą w pakiecie z utratą kontaktów z rówieśnikami.
Ze smutkiem trzeba się pogodzić ze szkołą lokalną albo wybrać zmianę miejsca zamieszkania, nie ma tutaj półśrodka.

Górki kiedyś były modne i trzymały poziom. Od jakiegoś czasu już się nie słyszy tej opinii.

Dzięki za szczerość. A jeśli prywatne (jeśli ktokolwiek z Was/Waszych znajomych się na nie zdecydował) to które? Czy tylko Moraczewski/Bułhak? Jak wrażenia?

Ja, aż tak żle nie oceniam szkoły. Mam dziecko, które skończyło podstawówkę i gimnazjum. I powiem, że porównując do warszawskich wcale nie jest źle. Egzaminy zdane na poziomie dosyć wysokim. Dziecko idąc do dalszej szkoły oprócz tego że ,ze wsi" wyróżniało się nawet wyższym poziomem wiedzy z niektórych przedmiotów. Uważam, że przyroda, matematyka, angielski, (Wojda-przyroda, Czarnocka - matematyka, angielski nie pamiętam, młoda blondynka z Mińska) naprawdę są na dobrym poziomie. Są to nauczyciele z powołania, wymagający, ale krzywdy dziecku nie zrobią :slight_smile: Nie ma, że mój przedmiot najważniejszy, ale materiał ma być opanowany.Nie chcę tutaj wypisywać z nazwiska, ale są i nauczyciele, którzy nie powinni wykonywać zawodu, mobbing nie jest im obcy. Jest też mnóstwo ,po znajomości" ocen:(. Ale to jest wszędzie. Ilość zajęć dodatkowych, nie wiem jak teraz ale wcześniej była dosyć imponująca. Panie ze świetlicy wspaniałe, mimo warunków w jakich pracują. Uważam, że szkoła w miarę ,panuje" nad dzieciakami.
Ja bardziej czepiłabym się zarządcy szkoły, który przymyka oko na wiele rzeczy, nie umie trzymać w ryzach poziomu całej szkoły, ale to temat rzeka. Osobiście z tych wszystkich szkół jakie są w okolicach Dębego, wybrałabym tę szkołę. Ruda mnie przeraża, chociażby z tego względu, że tam jest na boisku i dookoła , dużo zlotów wagarowiczów nawet z Mińska, a wieczorami to jest wręcz niebezpiecznie, Podobno kupa alkoholu i narkotyków. Ale to wiem z opowiadań mojego dziecka.

Dzięki wielkie za opinię :slight_smile: Dopytam tylko czy mówisz o szkole w Dębem? Bo Górki to tylko podstawówka jeśli się nie mylę. Problemem tej pierwszej jest moim zdaniem duży rejon - w mojej okolicy mnóstwo jest nowych domów, zazwyczaj wprowadzają się młodzi ludzie z dziećmi i z tego co zrozumiałam rejonowo już podchodzimy pod Górki mimo że to do szkoły w Dębem mamy bliżej.
Zgadzam się, że więcej niż połowa sukcesu to właściwy nauczyciel i tu gwarancji nie ma żadnych na kogo się trafi, niezależnie czy to szkoła w mieście czy na wsi.

Tak, pisałam o szkole w Debem:)