Szkoła podstawowa


#1

Witajcie, forum śledzę już od pewnego czasu, ale postanowiłam się uaktywnić i podpytać Was o opinie na temat okolicznych szkół podstawowych. Domyślam się, że część z Was musiała już dokonywać wyboru przed którym niebawem i ja stanę. Która ze szkół w bliższej i dalszej okolicy Dębego jest Waszym zdaniem warta polecenia? Na tym etapie mam na myśli zarówno szkoły państwowe jak i prywatne.
Dzięki😊


#2

Trzeba to sobie poukładać mając na uwagę fakt, że życie toczy się tam gdzie szkoła. Może teraz tego nie widzisz ale wielomiesięczne dowożenie dziecka do szkoły może zmęczyć każdego. A dodaj do tego zajęcia po lekcjach i spotkania z rówieśnikami, i wycieczki. To tak na wstępie.

Szkoła prywatna, z tego co wiem, jest w stronę Warszawy, chyba w Wesołej - smart school. Dobra mocno notowana szkoła.

Co do bliskich szkół Dębe/Ruda/Górki to poziom wszystkie mają przeciętny. W Dębe jest 2x więcej dzieci niż w Rudej. Dębe chyba ma mieć tryb zmianowy; ponoć słaba kadra. Ruda ma 2x więcej dzieci niż Górki; bywały czasy, że co chwila była wzywana policja do dzieci; kadra - zależy jak się trafi, czasami kiepsko. Górki, kiedyś dobra opinia; po zmianach kadrowych już nie jest tak fajnie i do tego tłok na korytarzach i mieszanie młodszych dzieci ze starszymi; do tego planowany remont (brak miejsca).
Krótko mówiąc, poziom przeciętny i do tego tolerowany przez wszystkich.


#3

Pani Aniu czy może Pani opisać dokładniej sytuacje z policją w Rudzie?
Od września moje dziecko będzie tam chodziło więc będę wdzięczny za informację.


#4

Dziękuję bardzo za informację. Wiem, że codzienne dowożenie dziecka do szkoły jest uciążliwe, ale nie chcę, aby jedynym kryterium wyboru była lokalizacja. Rejonowo podchodzimy pod Górki, ale jak do tej pory słyszałam same niepochlebne opinie o tej placówce. Wydawało mi się, że szkoła w Dębe jest lepiej dofinansowana, ma być może lepszą kadrę. Z drugiej strony to rzeczywiście dość spora szkoła. A czy Twoim/Waszym zdaniem kadra w którejś z okolicznych szkół wyróżnia się na plus? Wiem jak to zabrzmi, ale chciałabym trafić na otwartych ludzi, którzy być może pracują w niedofinansowanej szkole, ale mają chęci, są otwarci na innych.


#5

Nie wiem w którym to było roku ale był taki okres, że w Rudej nie panowano nad dzieciakami. Podpytaj tych bliżej szkoły pewnie będą znali szczegóły.
Górki kiedyś miały dobrą opinię, małe klasy i kadra dbająca o poziom dzieci. Nie wiem kiedy zaczęło się to psuć, ale już po raz kolejny z drugiej ręki dowiedziałam się, że to już nie te czasy.
Dębe, to około 300 dzieciaków. Nie wiem czy nie wprowadzą tam system zmianowy.
Nie wiem czy to dotyczy wszystkich szkół ale wymóg świetlicy do popołudniowych godzin jest całkowicie ignorowany przez niektóre szkoły.


#6

A czy ktoś z naszych okolic zdecydował się dowozić dziecko dalej? Czy jednak mimo pewnych niedomagań rodzice są zadowoleni z tego jak jest?
I czy w związku z rejonizacją są jakiekolwiek szanse dostać się do innej państwowej szkoły niż ta “przypisana”?