Śmieci...:( przydrożne

Hej

Mieszkam w Rudzie…piękna okolica aczkolwiek poraża mnie ilość śmieci w przydrożnych rowach…I nie wiem ale to jest chyb kwestia wychowania… no bo czego???
Hmmm najgorzej jest przy torach PKP tam ilość śmieci przyprawia mnie o mdłości, obok mostku tam gdzie menele w kaloszach od rana walą bimber zebrała się już tego naprawdę spora górka…
Poradźcie co z tym zrobić…?
Nie można liczyć na sprzątanie świata bo niby dlaczego dzieci mają sprzątać po tych śmierdzielach…
Może niech gmina postawi tam jakieś kontenery na śmieci…

co o tym myslicie?

pozdrawiam

Jeśli mowa o samym zaśmiecaniu to skuteczny ruch to postawienie mini śmietników w tych miejscach. Swego czasu podobny problem był w okolicy ścieżek leśnych. Nie da się z każdym wygrać ale trzeba niektórym pomoc, stawiając śmietnik na wejściu czy wyjściu z lasu. Problem rozbił się o nadleśnictwo, które gospodaruje tym terenem i, z tego co pamiętam, z wielu powodów nie jest zainteresowany utrzymywaniem koszy.

Masz rację, że z tym problem należy zgłosić się do gminy. Może akurat w Twoim przypadku, teren publiczny, uda się w tym miejscu postawić śmietnik.
Pozostaje również trudniejsza metoda, ewangelizacja. A to już temat rzeka…

A może co ważniejsze tematy z tego forum będą przez administratora wysyłane do gminy z prośbą o udzielenie komentarza?

Mnie najbardziej zastanawia dlaczego nadal są worki ze śmieciami w lasach? Nieraz też widać resztki po remoncie.

To nie są śmieci komunalne. Budowlanych należy się pozbyć na własną rękę - kontener z odbiorem śmieci.

Jeśli to mały remont, tzw. na własną rękę to można wywieźć do PSZOK. Trzeba tylko chcieć lub wiedzieć o tym…

Jesteś pewien, że:
Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK)

przyjmie śmieci remontowe typu: pudełka po farbach, styropian, gruz itp.

Strona gminy o gospodarowaniu odpadami:
Strona
a na niej, pod koniec, pod tematem “GMINNY PUNKT SELEKTYWNEGO ZBIERANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH” plik pdf co można oddawać a w nim na str. 1 pkt 13:
Plik

Zdarzyło mi się już oddawać jakieś resztki gipsu, płyt kartonowo-gipsowych itp. rzeczy po małym remoncie.

1lajk

Czyli pakuję cały samochód rzeczy poremontowych, wywożę i ktoś mi to zabiera bez żadnego szmerania? A w którym miejscu znajduje się PSZOK?

Dzięki @pprokopc za rzeczową odpowiedź!

@zajka
W punkcie 13. jest zastrzeżenie, że nie mogą to być prace z pozwoleniem na budowę. W takim wypadku, po budowie, dalej pozostaje płatny kontener.

Podejrzewam, że mało kto o tym wie - śmieci w lesie to zdecydowanie odpady po remontach (1-2 worki).

Jak oddawałem swoje i powiedziałem, że mam rzeczy po remoncie to Pan przytargał dwa plastikowe kontenerki, wymiarowo podobne do przyciętych plastikowych pojemników 1000l. Był wyraźnie zdziwiony jak się okazało, że to były tylko 3 worki :wink: