Prywatne przedszkole w Dębem

Czy potrzebne jest dodatkowe przedszkole w Dębe Wielkie?

• Tak
  • Nie
  • Nie mam zdania

0 głosujących

Czy sądzicie,że nowe prywatne przedszkole w Dębem - zlokalizowane w samym Dębem a nie gdzieś w sąsiedniej wiosce- ma sens? Czy będzie miało chętnych? Czekam na Wasze komentarze😊

Pierwsza sprawa to cena, musi być ona konkurencyjna, czytaj dofinansowana. Następnie kadra, dobra kadra stworzona do pracy z dziećmi. Zaplecze, co najmniej przyzwoite.

Miejsce przedszkola nie stanowi już takiego problemu dla rodziców. Pamiętaj, że większość i tak dowozi je autami. Raczej w nielicznej grupie są rowerzyści czy piesi odprowadzający wnuczki do przedszkola.

Zniesienie obowiązku szkolnego dla 6 latków, a nałożenie obowiązku przedszkolnego na kolejną grupę w tym roku będzie na pewno motorem rozwoju kolejnych tego typu punktów.

Miejscem nie wygrasz. Wzorową kadrą i dobrą ceną na pewno.

Uważasz, że te punktu są gorsze? Niestety tak to zabrzmiało a na pewno jest to w sprzeczności z realiami. Za jedno z lepszych, jak nie najlepsze uważam, przedszkole ,u Cioci Ewy’’. Kolejne jest na ulicy Mazowieckiej ,Do-Re-Mi’’, o tym drugim Ci dużo nie powiem ale miałem przyjemność rozmawiać z tymi Paniami i zdecydowanie prezentowały ponad przeciętny stosunek do swojej pracy.

Nie,nie uważam że przedszkola w sąsiednich miejscowościach są gorsze. Wrecz przeciwnie. Może tak to zabrzmiało ale absolutnie nie miałam tego na myśli. Po prostu dobre przedszkola są oddalone of Dębego a w samym Dębem nie ma. Ja np wolałabym by bylo pod ręką to wtedy moja niezmotoryzowana mama moglaby odbierać syna wcześniej niż ja dopiero po 18. Dziękuje za głos :blush:

Najbliżej Ci będzie do publicznego przedszkola przy Gminie. Nie wiem jakie zasady naboru są obecnie ale wcześniej priorytetem były dzieci, które obowiązkowo musiały zostać otoczone opieką przedszkolną. Nie powiem Ci również na temat jakości tego punktu. Może ktoś na tym forum ma tam swoją pociechę i będzie w stanie Ci coś więcej powiedzieć.

Czy ktoś się wypowie na temat przedszkola gminnego? Są tam jakieś zajęcia, jak np. angielski, rytmika, malarstwo etc?

Czy otwieranie nowego przedszkola ma sens wszystko zależny od tego jaki cel ma inwestor:) Na pewno nie zbije kokosów. Pytanie czy chce je zbijać:) Jeżeli ktoś chce prowadzić własny biznes i dochód z przedszkola rzędu 3-4 tys. będzie go satysfakcjonował to ma szanse się utrzymać. Wg mnie nie jest to rozwojowy biznes w naszej okolicy. Niestety osób mogących pozwolić sobie na przedszkole za 600-700 zł jest b. mało. Aby zrobić konkurencyjne przedszkole trzeba mnóstwo pomysłów i dobrą kadrę i niskie ceny - i tu się wszystko gryzie.

Gminne przedszkole ma naprawdę wysoki poziom. Nie wiem czy mają tam angielski, itp. – bo to jakiś czas temu się pozmieniało. Ale panie trzymają dyscyplinę, trzymają się programu, często wychodzą na dwór, mój syn w wieku 5 lat bardzo dobrze czytał mimo iż w domu nikt go nie uczył. Ja byłam bardzo zadowolona. Na pewno większość dzieci po tym przedszkolu przystosowana jest do życia szkolnego.
Za to z dostaniem sie sa problemy. Niestety w pierwszej kolejności maja panie z gminy (nawet jak ich dzieci nie maja wieku), później znajomości a na końcu ,szaraki". - -smutna polska rzeczywistość.

Nie wiem skąd taki zachwyt nad tym przedszkolem. Dzieci tam nie są traktowane równo, dzieci prominentnych są tam do przodu.
Jesteś jedną z nielicznych osób, która w takich superlatywach wypowiada się na temat tego punktu. Może ja mam błędnie wyrobioną opinię o tym punkcie, chętnie posłucham innych opinii, najlepiej tych którzy mają pogląd jak wygląda praca z dziećmi w innych punktach w naszej okolicy.

mam 3 dzieci, każde chodziło do innego przedszkola (ale nie na terenie DW) zanim dostało się do gminnego:)
Ja nie polecam gminnego jako najlepszego, bo nie orientuje sie obecnie na rynku przedszkoli. Ja odpowiedziałam tylko na pytanie dot. przedszkola gminnego. Moje dziecko nie ma rodziców ,ze śmietanki gminy Debe Wielkie" , nigdy nie skarżyło że jest inaczej traktowane i wg mnie poziom był ok. Moje dzieciaki kilka lat temu chodziły do gminnego , może coś się zmieniło.
A jeżeli chodzi o nierówne traktowanie, to zobaczysz dopiero co dzieje się w naszej szkole:) Tutaj to jest dopiero zaścianek:(

Chciałbym też dodać słowo wyjaśnienia. Przedszkola prywatne to nie jest remedium na całe zło. Jedno z wyżej wymienionych jest wzorowe do momentu kiedy zaczynają się problemy, wtedy kontakt z właścicielem może się delikatnie oziębić lub urwać :slightly_smiling:

Co do szkoły, to zgadzam się w 100%. Takie rzeczy dosyć łatwo można naprawić, należy pisać oficjalne pisma do Komisji Edukacji Narodowej. To nie jest tak, że oni mogą wszystko wyrzucić do kosza. Od pewnego momentu muszą przeprowadzić audyt lub co najmniej uzyskać wyjaśnienie od placówki.

Polska wieś, zawsze będzie zaściankiem. Szkolnictwo nie jest tu priorytetem, a powinno. Nie potrzeba dużo, żeby dobrze się prezentować i ściągać nowych mieszkańców, i ich podatki. Osoby, które uciekają z miast mają przeważnie już dzieci. Dla nich oferta edukacyjna, poza innymi podstawowymi jest bardzo ważna. Jak myślicie gdzie osiedli się więcej mieszkańców, w takiej Wiązownej czy Dębe Wielkie jeśli nasze szkoły będą najlepsze w regionie. Nasi włodarze muszą to wiedzieć inaczej jedynym czym będziemy mogli się pochwalić to będzie skansen strażackich imprez.

Kultury się nie nosi na sztandarach tylko prezentuje osobistymi osiągnięciami.

Obecnie trwa konkurs na hasło dla naszej gminy. Jak myślicie jakie wygra? Czekam z niecierpliwością na wyniki. Hasło pokaże jak chce się prezentować nasza gmina.

@marek81 brawo za prawdziwe słowa. Dlaczego nic takiego nie usłyszałem od dyrektora czy dyrektorki podstawówki/gimnazium. Nasza gmina nie ma czasu na zabawy z azbestem. Giniemy. Atrakcyjna oferta to jest to co jest przyszłością tej gminy.

@zajka lubię jak zabierasz głos. Mam wrażenie, że najwięcej wnosisz w to forum!

Doszły mnie plotki, że przedszkole gminne ma być rozbudowane. To stawia pod znakiem zapytania opłacalność prywatnego przedszkola w miejscowości.

A mnie doszły słuchy, że nowe przedszkole ma być otwarte przez Panią, która pracuje w gminie i dla której jakiś czas temu utworzone zostało specjalnie stanowisko. Dostęp do pewnych informacji pomógł Pani podjąć decyzję, ze przedszkole jest opłacalne:)

Znaczy jak zwykle :wink:

A kiedy miało by być otwarte takie przedszkole? Podobne, zwane Euromisie, zostało otwarte w Straży (jest prywatne ale z dofinansowaniem) i opinie o nim nie są najlepsze,więc jeśli to nowe ma być otwarte tylko po to, by zgarniać dotacje, to ja dziękuję za takie przedszkole. To nie ma być przechowalnia, ale ma naprawdę oferować coś dzieciom.
Zobaczymy, co z tego wyjdzie, dzięki za info!

Zgadzam się, jeśli to to samo przedszkole co było tam zawsze to miało bardzo słabe noty. Kiedyś, 2 lata temu, dużo zastrzeżeń było do opiekunów dzieci. Już nie mówię o zamykaniu drzwi na zamek tak, że nigdy rodzic nie zobaczy jak się bawi dziecko.
Co jest z tą gminą, że najprostszej usługi nie można zrobić na przyzwoitym poziomie. Przecież to jest wizytówka miasta jak się traktuje dzieci.

Zgadzam się. Gmina się rozrasta. Dzieci przybywa i miejsc w publicznym przedszkolu także powinno przybywać. Ale tak się nie dzieje niestety. Gmina dysponuje przeciez danymi ile dzieci aplikuje co roku i ile się nie dostaje , więc powinni wyciągać wnioski i wychodzić naprzeciw mieszkańcom.

Czy uważacie ze w naszej gminie brakuje przedszkoli? Może jestem w błędzie, ale mi sie wydaje, ze raczej problemu nie ma, owszem nie wszystkie dostają sie do gminnego, ale są inne klubiki itp. więc chyba problemu nie ma. Niestety wiąże się to z dalszym dojazdem, niestety nie wszystko może być w ,centrum".:slight_smile:
Mnie przeraza w naszej gminie wszelkiego rodzaju kolesiostwo. Mam wrażenie, ze jak czytam coś na stronie BIP to jestem w stanie przewidzieć kto co wygra:). Przykładem może być działające w szkole w Dębem Studium Jezyków Obcych. Kiedyś zaproponowałam, ze sprowadzę do szkoły kilku nauczycieli i oni spróbowaliby z dzieciakami poprowadzić zajęcia w zdecydowanie niższej cenie i na troszkę innym poziomie. Dyrektor nawet nie chciał o tym słyszeć, coś tam mówił o przepisach itp. Ale jak popatrzę na tych wszystkich imprezach szkolnych, jak traktowany jest właściciel Studium, to mam wrażenie, ze prezydent Ameryki przyjechał. Studium po jakim czasie prawie padło w naszej szkole, ale to nadal nie daje dyrektorowi do myślenia. Najważniejsze to układy. Próbowałam też zorganizować jakieś zajęcia z matematyki dla dzieci zainteresowanych matematyką, aby w formie zabawy poznawały tajniki matematyczne. Niestety żaden nauczyciel z zewnątrz nie wchodził w grę , ani razu nie padło pytanie o kwalifikacje, doświadczenie:(. eh szkoda gadać …

Ostatnio tam chyba kogoś zatrudniali może coś się zmieniło.

No to niefajne, co piszesz… Moje dziecko zaczyna od września I klasę i zamierzam poważnie się zainteresować ofertą i życiem szkoły. Sama do niej chodziłam, ale to było za czasów, jak dyrektorką była p. Drużbalska. Może, jeśli więcej rodziców będzie naciskać, to uda się coś zmienić, wprowadzić.
Obecnie jestem w Radzie Rodziców ale przedszkolnej (nie w gminie i nie w Dębem) i nie ma najmniejszego problemu, by cokolwiek ustalić z przedszkolem, wprowadzić pomysły rodziców, mimo że to przedszkole państwowe. Pamiętam, jak jeszcze na początku na podwieczorek dzieciaki dostawały słodycze. Po mojej prośbie, skończyło się to i zaczęto się bardziej przyglądać potrawom dla dzieci. Teraz menu układa p. dietetyczka i jest bardzo urozmaicone, zdrowe i nawet ciasta sami pieką czasami. I to wszystko w przedszkolu publicznym. Tak więc da się, ale trzeba woli z obydwu stron.
Zobaczymy, jak to będzie od września w szkole.

Według informacji na stronie Gminy, rekrutacja dotyczy tylko dzieci powyżej 4 roku życia :confused: