Obniżenie dofinansowania przedszkoli w Dębe Wielkie


#1

Ktoś ma link do informacji o obniżeniu dofinansowania prywatnych przedszkoli w Dębe Wielkie?

OŚWIADCZENIE-WÓJTA1
http://www.debewielkie.pl/oswiadczenie-wojta-gminy-debe-wielkie/

Z tego wynika, że poziom finansowania nie powinien zostać zmieniony a już w przedszkolach jest informacja, że będzie znacznie niższa. Co jest grane?


#2

Opłata będzie na tym samym poziomie, tu jest wypowiedź Wójta ze strony http://www.debewielkie.pl/zadaj-pytanie/:

Podpis: Karolina, opublikowano: 2017-03-01
Przedszkole
Panie Wójcie, skoro w tym roku będzie otwarte większe przedszkole gminne to czy jest to równoznaczne z brakiem otrzymania dofinansowania do prywatnych przedszkoli?
Niepubliczne przedszkola i punkty przedszkolne będą nadal dotowane w niezmienionej formie.
z poważaniem
Krzysztof Kalinowski


#3

Oczywiście, że są dotowane w nie zmienionej formie bo ustawa się nie zmieniła. Ale to nie znaczy, że kasa będzie taka sama. Np. po październikowej aktualizacji kwoty dotacji, przedszkola niepubliczne dostaną za listopad i grudzień o ok 100 zł mniej na dziecko. Nie wiadomo jak będzie wyglądała wysokość dotacji w przyszłym roku, ale można się spodziewać, że będzie niższa niż w tym roku.
Dla wyjaśnienia - przedszkola niepubliczne dostają dotację w wysokości min. 75% kwoty którą gmina przeznacza na przedszkole publiczne. Oczywiście w przeliczeniu na każde dziecko. Duże przedszkole to zazwyczaj niższe kwoty finansowania, więc wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku przedszkola niepubliczne dostaną mniej kasy. Oczywiście gmina może zwiększyć kwotę dotacji dając nie 75 a np. 100%, ale znając życie tak dobrze nie będzie. Wiadomo więc co to oznacza dla rodziców dzieci w przedszkolach niepublicznych - wyższe czesne bo za darmo (bez dochodu) nikt nie będzie działał.

Tu link do dokumentu informującego jak spadła dotacja po aktualizacji październikowej: