Dojazd do Warszawy


#1

Niedlugo będę musiał dojeżdżać samochodem do Warszawy. Czy ktoś zna i korzysta z alternatywnych drug niż trasa główna? Zależy mi bardziej na czasie niż odległości.


#2

Dużo zależy od tego gdzie chcesz dojechać. W godzinach szczytu krajowa droga nr 2 jest zakorkowana (Konik, Zakręt itp.). Zdecydowanie szybciej dostaniesz się drogą wojewódzką 637. Od strony Dębe możesz kierować się na Cisie, a później przez Długą Szlachecką przebić się do tej trasy. Droga jest ciasna i miejscami dziurawa, niestety.


#3

Będę dojeżdżać do centrum Warszawy. A w którym miejscu przebić się najlepiej do trasy? Czy jechać przez Rembertów i dopiero na Marsa wracać? Tylko w Rembertowie przed przejazdem kolejowym widzę, że zawsze dużo stoi. Patrząc na mapę myślałem jeszcze o możliwości jazdy 721 przez Wiązownę i dalej Józefów i potem jakoś do Wału Międzyszyńskiego. Droga ciasna i dziurawa mi nie przeszkadza, aby jak najmniej stać.
A z powrotem, podobna sytuacja? Też będę wracać w szczycie.


#4

Tak jak napisałeś. Wiele osób jeździ od strony południowej (Wiązowna). Z naszej strony najlepiej: zmienić godziny pracy - jeśli to możliwe lub korzystać z Kolei Mazowieckich. Pomimo swoich wad kolej wypada tutaj najlepiej, oczywiście jeśli samochód nie jest koniecznością.


#5

Jeżeli zależy Ci na czasie i Twoim celem jest centrum to tylko Kolejami Mazowieckimi. Mi dojazd do centrum zajmuje ok. 45 min, w miarę regularnie kursują pociągi. Masz jeszcze alternatywę dojazd z Halinowa -Łukowianką - super sprawa. Dojaz do Wa-wa Centralna ok. 0,5 h.


#6

Jeżdżę od 8 miesięcy KM, ale zmieniam pracę i niestety samochód będzie koniecznością, dlatego już teraz szukam alternatywnej drogi bo wiem co się dzieje w szczycie.


#7

a i wszystko jasne:) Powodzenia:)


#8

Głównymi drogami wiele nie zdziałasz, szczególnie w poniedziałek.
Objazdy albo czekanie na A2: